Płytki BRAIL

Gumowa Płytka „BRAJL” wykonana z wulkanizowanej, kolorowej gumy, stanowi rodzaj oznakowania poziomego ułatwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Płytka „BRAJL” jest elementem bezpieczeństwa drogowego dla ludzi niewidomych, która pomaga im bezpiecznie pokonywać przeszkody na swojej drodze. Zaletą naszej płytki jest to, że można ją zainstalować bez ingerowania w istniejącą nawierzchnię. Jest elastyczna, o dużych parametrach wytrzymałości. Do zastosowania jej na istniejących betonowych lub asfaltowych nawierzchniach zaleca się stosowanie kleju polimerowego.

 

Nasza płytka produkowana jest w wymiarach : 60 cm x 30 cm

Strukturę płytki “BRAJL” stanowią wypustki o średnicy 35 mm i wysokości 6,5 mm lub paski rozłożone równomiernie na powierzchni płyty w odstępach około 50 mm, Kolorystyka naszej płytki jest dowolna, lecz zalecany jest kolor żółty ponieważ jest on najlepiej rozpoznawalnym kolorem przez osoby niedowidzące. Używana do produkcji guma najwyższej jakości sprawia, że produkt nasz jest niezwykle wytrzymały, trudno ścieralny, co jest potwierdzone wynikami badań technicznych oraz technologicznych . Doświadczenia laboratoryjne wykazały również, że płytka typu „BRAJL” jest odporna na działanie mrozu, soli drogowej. Produkt nasz charakteryzuje się odpornością na starzenie.

 

Płytki „BRAJL” są stosowane jako płytki ostrzegawcze

-  na przystankach autobusowych,

-  stacjach metra,

-  peronach kolejowych,

- przejściach dla pieszych oraz wszelkich elementach architektury drogowej, gdzie wymagane jest oznakowanie ostrzegawcze dla osób niewidomych.

 

© 2016 Geyer & Hosaja